Oroszlánt fogtak a Nyíregyházi Egyetemen

6 január, 2025

A LEO névre keresztelt állatot nehéz volt kézre keríteni, a  több, mint 25 ezer LEGO ® kockából épült figura súlya ugyanis közel ötven kilogrammot nyomott. Az oroszlánt a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium tekerd! csoportja készítette, az egyetem kabalaállatáról mintázva. Az elkészült LEGO® szobrot december 10-én szállították át a kampuszra.

leo01

Két darabban érkezett meg a Nyíregyházi Egyetemre az intézmény kabalájáról mintázott LEGO® szobor. A figura végleges formáját az egyetem LEGO® Education Innovation Studiojában nyerte el, súlya miatt ugyanis csak óvatosan lehetett mozgatni a figyelemreméltó alkotást. Az építmény pontos mása az egyetem plüss oroszlánjának, ami Szalay Péter terveinek köszönhető, míg a kivitelezés a nemzetközileg elismert tekerd! csapatának hírnevét öregbíti.  A tekerd! a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium intézményi keretein belül működik 2014 óta. Az oroszlán építésén Balogh Levente, Horváth Gyula és Tóth Gergő, valamint Hudák Zsolt a csoport vezetője dolgoztak. A négy fős brigád a kabalaállat LEGO® verzióját pontosan 25.397 darab kockából rakta össze. A munkálatok több hetet vettek igénybe, a tervezéstől a szobor elkészültéig több, mint 100 órán át dolgoztak a fiatalok. A tekerd! csoport több alkalommal is készített már óriás LEGO® képet az egyetem számára, a mostani projekt azonban azért is különleges, mert nem két-, hanem háromdimenziós alkotást ajándékoztak az intézménynek.

leo02   leo03

A kabalaállatot közben hivatalosan is LEO névre keresztelték. A névválasztás mellett szólt, hogy a görög eredetű név jelentése oroszlán, valamint az egyetem közelmúltban debütált belső kommunikációs platformja is már Leonet néven fut. Az oroszlán az erőt, a bátorságot és a magabiztosságot szimbolizálva képviseli a Nyíregyházi Egyetem szellemiségét. LEO, az egyetemi kabala többek között az intézmény honlapján, plakátokon, szórólapokon és plüssfiguraként is hirdeti az egyetemi tradíciót, a kampuszon kiállított LEGO® kockákból készült szobrot pedig a jövőben bárki megtekintheti.  

leo04  leo06

leo07