Az ország egyik legkiemelkedőbb felvételi eredményéről számolhat be a Nyíregyházi Egyetem - derül ki az Oktatási Hivatal (OH) által nyilvánosságra hozott adatokból. Az intézményt több, mint háromezren jelölték meg első helyen, ami a tavalyi évhez képest 16,7 százalékos növekedést jelent. A legnépszerűbbek a pedagógusképzés mellett, a műszaki, a társadalomtudományi, a bölcsészet-, valamint a sporttudományi képzések.
Elsőhelyes jelentkezők
Több, mint 3100-an jelölték első helyen a Nyíregyházi Egyetemet a 2025. évi általános felvételi eljárás adatai szerint. Ez a szám a tavalyi 2662-höz képest közel 17 %-os emelkedést jelent. Februárban összesen 9395-en választották az intézmény képzéseit, amely 15 százalékot meghaladó növekedés a 2024-es adatokhoz (8.156 fő) képest. Ez a ráta országosan is kiemelkedő eredménynek számít, hiszen a modellváltó intézmények közül a második, országosan pedig a hatodik legmagasabb arányú emelkedést jelenti – emelte ki a Dr. Hárskuti János, a Nyíregyházi Egyetem elnöke.
A legnépszerűbb képzések 2025-ben
A képzési területek közötti összehasonlításban dinamikus növekedést ért el a Nyíregyházi Egyetem a pedagógusképzés, a műszaki, a társadalomtudományi, a bölcsészettudományi és a sporttudományi területen is, ezek mellett idén kiemelkedően népszerűek az egyetem nemzetközi szinten is elismert pilótaképzései is. Az elsőhelyes jelentkezők száma a pedagógusképzésben (1.502 fő) közel 24 százalékos emelkedést mutat 2024-hez (1.213 fő) képest. Ez a mutató a műszaki és a társadalomtudományi képzéseknél is meghaladja a 20 százalékot – tájékoztatott az intézmény.
Országos adatok
Az OH által közzétett adatokból kitűnik, országosan a tavalyihoz képest 7,2%-kal többen, 129.730 fő jelentkezett első helyen a 2025. évi általános felvételi eljárásban az egyetemi képzésekre. A legnépszerűbb képzési területek a gazdaságtudományok (24.045 fő) és a pedagógusképzés (20.045 fő). A fenntartó-típusonkénti összesítésből az derül ki, hogy a modellváltó és az egyházi fenntartású intézmények érték el a legnagyobb mértékű emelkedést, míg az átlag alatt maradt az állami és a magánintézmények jelentkezőinek növekedése, de a tavalyi évhez képest minden szegmensben növekedett a jelentkezések száma – számol be az Oktatási Hivatal.