Dr. Szesztai György ny. főiskolai docens 1945. január 30-án született Mezőkövesden. 1968-ban okl. mg. gépészmérnöki diplomát szerzett az Agrártudományi Egyetemen. 1976-ban műszaki doktorrá avatták Gödöllőn az Agrártudományi Egyetemen. 1984-ben gépészmérnök-tanár végzettséget szerzett, majd 1993-ban hidraulika-pneumatika szakmérnök lett.
1969-től dolgozott a jogelőd intézményben, a Mezőgazdasági Főiskolán és közel 40 éven keresztül az automatizálás, valamint elektrotechnika tárgy tantárgyfelelős előadója volt egészen 2007-es nyugdíjazásáig. A mezőgazdasági gépészmérnök képzés indulásától fáradhatatlanul oktatta szakmaszeretetre a mérnök hallgatókat.
Hosszú évekig volt a jogelőd Mezőgazdasági Főiskola Diákjóléti Bizottságának vezetője, a bizottságban tevékenykedő hallgatók legnagyobb elismerését kivívva. Rendszeresen részt vett a TDK-mozgalomban dolgozó hallgatók szakmai támogatásában. Képviselte a főiskolát a Felsőoktatási Irányítástechnikai Oktatásmódszertani Egyesület szervezetében, ahol az automatizálást és irányítástechnikát oktató felsőoktatási intézmények képviselői igyekeztek egységes alapokra helyezni a mára már meghatározóvá vált tudományterület oktatását. Különösen nagy szakmai és tudományos elismerést vívott ki a szélenergia hasznosítás területén kifejtett kutató, fejlesztő munkájával. Az általa kifejlesztett lassú járatú szélgépek gyártása és forgalmazása nagy elismerést jelentett mind neki, mind pedig a Főiskola számára. Sok konferencián kérték fel előadónak ebben a témában. Számos publikációja jelent meg a szélenergia hasznosításról, a hazai szél-viszonyokhoz jól illeszkedő szélgép konstrukciókról. Igen nagy szerepe volt a Tel-Aviv-i Egyetem Meierhoff Műszaki Főiskolájával közösen kidolgozott program, az Automatizálási szakirány tantervének kifejlesztésében és oktatásában. Ennek a képzésnek a keretében nagyon sok hallgató szerzett értékes szakmai ismereteket. Sok hallgató diplomamunkájának elkészítését segítette, és több általa konzultált hallgató ért el sikereket a kari és az országos TDK konferenciákon. Sokat tett azért, hogy a főiskolán folyó oktatási és tudományos munkát megismerje a szakmai közvélemény. Jelentős szerepet vállalt az integráció során a Műszaki és Mezőgazdasági Kar oktató laboratóriumainak fejlesztésében: új mechatronikai rendszerek kialakításával javította az oktatás feltételeit, amely hozzájárult a hallgatók Pneumobil versenyeken való sikeres részvételéhez. 2003-ban Bessenyei Ezüst Emlékérem kitüntetésben részesült.
Tudtuk, hogy beteg, mégis megdöbbentett bennünket eltávozása. Emléke kitörölhetetlen, kegyelettel megőrzi a Műszaki és Agrártudományi Intézet munkatársai.
Isten áldjon, Gyuri bácsi! Nyugodj békében! Emléked sohasem felejtjük!